Novinky

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK

Hmotných dárků už mají dost? Nadělte sobě a svým blízkým pod stromeček bylinkový či jiný kurz z naší široké nabídky. V naší nabídce jsou odpolední, celodenní a víkendové akce. Rádi pro Vás připravíme oblíbený dárkový poukaz a zašleme jej na Váš e-mail.

Více informací naleznete v sekci http://zelenalouka.webnode.cz/kurzy/

Když jsme se dnes vraceli domů vymrzlí z procházky, napadl mě recept na nápoj, který Vás zaručeně zahřeje:Pokud jste si v létě udělali zásobu bezinkového likéru, máte vyhráno. Připravte si panáček likéru a uvařte si domácí čokoládu. Potřebujete na to tabulku kvalitní hořké čokolády nebo čokolády na vaření, 1 smetanu ke šlehání a hnědý cukr. Ve...

Sezóna sběru léčivých rostlin sice skončila, ale můžeme jít na jmelí. Pokud chceme tuto cizopasnou rostlinu použít k léčebným účelům, je potřeba ji sbírat ji právě v této době. Nejlépe od října do začátku prosince. V tuto dobu má největší léčivé účinky. Jmelí se nedoporučuje sbírat z topolů. Nejvíce ceněné je naopak jmelí, které roste na jabloních....

Pracuji osmým rokem v Národní radě osob se zdravotním postižením ČR jako krajský koordinátor. Svou práci mám od prvního dne moc ráda. Vlastně jsem ji nikdy jako práci ani nevnímala...spíš jako radost z pomáhání a setkávání s úžasnými lidmi. S některými čtenáři z Pardubického kraje jsem se možná už také potkala.

Recept na výrobu karmelitánských kapek už dávno není tajemstvím. Vynález pařížských karmelitánských mnichů z roku 1711 může přinést veselou mysl, pohodu a dobrý spánek i Vám. My jsme si kapky vyrobili v příjemné atmosféře na našem kurzu Nadělte si klid a dobrý spánek. Variant receptu je mnoho, jednu z nich naleznete níže:

Dnes jsme na veletrhu Ezoterika 2017 v Pardubicích vylosovaly spolu s paní moderátorkou Irenou Korytářovou vítězku naší soutěže Centra Zelená louka. Vylosovaná paní Petra získává darem účast na celodenním kurzu s bylinářem Vladimírem Vytáskem nebo na jiném celodenním kurzu Centra Zelená louka v hodnotě 1 300 Kč.

Centrum Zelená louka a Kočičí kavárna Pohoda Vás zvou na setkání v rámci cyklu Zelené středy na téma:


Otec bez prášku na spaní nedokázal usnout, vlastně se ani o to už ani nepokoušel. Působilo mu to velké problémy, o vedlejších účincích léků na spaní se asi nemusím rozepisovat více. Začala jsem pro něj tvořit bylinkové přípravky....pokud možno co nejsnadnější na užívání. V tu samou dobu má milá kamarádka a velká učitelka Lucie Uhlířová přišla s...

Při našich toulkách podhůřím rakouských Alp jsme narazili na na skupinku sporýšů. Pár dní jsme se na ně chodili dívat a nakonec jsme naprosto improvizovaně jednu rostlinku kusem dřeva vyryli a zasadili do kelímku do jogurtu. Sporýš s námi procestoval Rakousko i Chorvatsko.

Při včerejší bylinkové vycházce na Nemošické stráni u Pardubic Vláďa Vytásek nacházel léčivé bylinky i v místech, kde by to snad nikdo nečekal.